DST-2021
Pomożemy
rozliczyć podatki z Niemiec i Austrii
uzyskać Kindergeld
dobrać i zmienić klasę podatkową
rozliczyć Gewerbe
uzyskać świadczenie Elterngeld
DST-2021
Pomożemy
rozliczyć podatki z Niemiec i Austrii
uzyskać Kindergeld
dobrać i zmienić klasę podatkową
rozliczyć Gewerbe
uzyskać świadczenie Elterngeld
menu

Polecamy nasze usługi

NIEMCY

Poniżej przedstawiamy nasze usługi. Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek pytania jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy także do zapoznania się z opisami poszczególnych usług dostępnych po kliknięciu przycisku "Do usługi".

Rozliczenie podatku

Rozliczenie podatku

Świadczenie rodzinne Kindergeld

Świadczenie rodzinne Kindergeld

Zmiana klasy podatkowej

Zmiana klasy podatkowej

Rozliczenie działalności gospodarczej

Rozliczenie działalności gospodarczej

Soka-Bau - odzyskanie urlopu

Soka-Bau - odzyskanie urlopu

Świadczenie Elterngeld

Świadczenie Elterngeld

Świadczenie Landes-erziehungsgeld

Świadczenie Landes-erziehungsgeld

Zamknięcie Gewerbe

Zamknięcie Gewerbe

AUSTRIA

Po zakończeniu roku podatkowego, zatrudnieni na umowie o pracę w Austrii mają możliwość, a często także obowiązek złożenia w Austriackim urzędzie skarbowym deklaracji podatkowej. Takie osoby mogą liczyć z naszej strony na pomoc w rozliczeniu podatku. Rodzicom z kolei pomożemy uzyskać świadczenie rodzinne Familienbeihilfe.

Rozliczenie podatku dochodowego

Rozliczenie podatku dochodowego

Świadczenie rodzinne Familienbeihilfe

Świadczenie rodzinne Familienbeihilfe

Dlaczego warto?

Dążymy, by oferowane usługi były na wysokim poziomie a nasze biuro było postrzegane jako niezawodny, solidny partner.

Stale podnosimy jakość usług
Nieustannie pracujemy nad ulepszaniem jakości obsługi. Kolejny rok z rzędu możemy się pochwalić rosnącą liczbą klientów co obrazuje że budzimy zaufanie.

Odpowiedzialność za powierzone usługi to nasza główna cecha.
Mamy atrakcyjny i rozbudowany pakiet usług. Dodatkowo, wszelką korespondencję, odwołania, telefony do urzędów oraz inne czynności związane z usługą oferujemy w cenie usługi. 

Chętnie dzielimy się.
Jesteśmy zaangażowani w edukację naszych klientów. Prowadzimy bloga w którym można znaleźć wiele cennych rad. Z naszymi klientami spotykamy się także na organizowanych przez nas szkoleniach „w plenerze”.

 Więcej o nas

Mapa serwisu

Kindergeld

 

 • Kindergeld - kompendium wiedzy - tu znajdziecie wszelkie niezbędne informacje zebrane w jednym miejscu.
 • Kindergeld dokumenty - istotne dokumenty do Kindergeld w Niemczech.
 • Wniosek o Kindergeld - wszystko na temat wniosku o Kindergeld.
 • Kindergeld dokumenty do pobrania - Do rozpatrzenia wniosku o Kindergeld konieczna jest spora ilość dokumentów. Żeby ułatwić rozeznanie w nich, podzieliliśmy je ze względu na instytucje, w których można je uzyskać. Tu znajdziecie listę dokumentów, jakie należy zgromadzić aby złożyć zasiłek rodzinny z Niemiec.

 


Rozliczanie podatków z Niemiec

 

 • Gewerba w Niemczech - Złożenie deklaracji podatkowej z Gewerbe, czyli działalności gospodarczej, jest obowiązkowe. Każda osoba, prowadząca w poprzednim roku podatkowym własną działalność gospodarczą w Niemczech, jest zobowiązana przepisami prawa do złożenia zeznania. 
 • PIT z Niemiec - Niemcy znani są z tego, że mają dość rozbudowane prawo podatkowe. Kraj ten daje swoim podatnikom wiele możliwości odpisów i ulg podatkowych. Tu dowiecie się więcej na temat PITu z Niemiec.
 • Klasa podatkowa w Niemczech - Niemiecki system podatkowy wyodrębnia 6 klas podatkowych (Steuerklasse), w artykule znajdą Państwo informacje na ich temat.
 • Rozliczenie dochodów z Niemiec - Dowiecie się między innymi jak efektywnie rozliczyć podatek z Niemiec? Jak długo czeka się na decyzję podatkową i zwrot podatku z Niemiec? Jakie koszty mogę odliczyć w zeznaniu podatkowym?
 • Bescheinigung EU/EWR - Zaświadczenie UE-EOG to wielojęzyczny, urzędowy druk niemieckiego fiskusa. W języku niemieckim jest on określany jako Bescheinigung EU/EWR. Jego zadaniem jest wykazanie dochodów osiągniętych za granicą. 
 • Zwrot podatku z Niemiec cennik - aktualny cennik naszych usług.
 • Numer identyfikacji podatkowej po niemiecku - Za ID-Nr kryje się jednak coś więcej niż tylko nadany obywatelowi numer identyfikacji podatkowej. Pod opisywanym numerem kryją się systemy i procedury pozwalających na gromadzenie, przetwarzanie i analizę danych o obywatelach. Dowiedz się więcej na jego temat.
 • Podatek dochodowy Niemcy - kompendium wiedzy na temat podatku dochodowego w Niemczech, oraz jego rozliczania.
 • Bescheinigung EU EWR - Zaświadczenie UE-EOG to wielojęzyczny, urzędowy druk niemieckiego fiskusa. W języku niemieckim jest on określany jako Bescheinigung EU/EWR. Jego zadaniem jest wykazanie dochodów osiągniętych za granicą.
 • Zwrot podatku z Niemiec - To czy faktycznie otrzymają Państwo zwrot podatku i w jakiej wysokości zależy od wielu czynników. Urzędy bardzo często próbują kwestionować wysokie, ujęte w zeznaniu koszty. Z naszego doświadczenia wynika, że czym większe odliczenia zostały ujęte w zeznaniu podatkowym (i spodziewany jest w związku z tym większy zwrot) tym wyższe prawdopodobieństwo, że fiskus przed wypłatą podatku postanowi je dokładnie zweryfikować. Tu dowiesz się więcej na temat zwrotu podatku.
 • Gewerbe w Niemczech - Gewerbe w Niemczech nie jest zbyt kosztowne, jednak należy pamiętać o innych zobowiązaniach, które są bardzo istotne. W tekście chcemy poruszyć istotne kwestie związane z rozliczeniem działalności w Niemczech.
 • Zaświadczenie UE-EOG wzór jak wypełnić - Dokonując rozliczenia niemieckiego zeznania podatku dochodowego, należy wykazać wszystkie dochody. Zatem nie tylko te z Niemiec, ale również te osiągnięte w innych krajach. Dowiedz się więcej na temat druku UE-EOG.
 • Klasa podatkowa Niemcy druk - Decyzję o zmianie klasy podatkowej warto gruntownie przemyśleć. Źle dobrana klasa podatkowa może oznaczać nadpłatę podatku albo – co gorsza – niedopłatę.
 • Rozliczenia podatkowe z Niemiec - Na zwrot podatku z Niemiec czeka się od dwóch tygodni do 6 miesięcy. Czas wypłaty jest zależny od tego, jak szybko zeznanie podatkowe zostanie rozpatrzone przez niemiecki urząd skarbowy.
 • Zaświadczenie kraje ue eog jak wypełnić - W niniejszym wpisie chcemy udzielić odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zaświadczenia UE-EOG.
 • Bykowe w Niemczech - Do płacenia dodatku solidarnościowego zobowiązani są zarówno pracownicy niesamodzielni jak również osoby prawne oraz przedsiębiorcy prowadzący w Niemczech działalność gospodarczą. O tym, ile każdy z nich zapłaci dodatku solidarnościowego zdecyduje kwota odprowadzonego podatku dochodowego.
 • Czym jest Gewerbe - Na tej stronie znajdą Państwo informacje, które ułatwią zrozumienie pewnych kwestii związanych z pracą i prowadzeniem działalności w Niemczech. Dzięki naszym poradnikom, założenie działalności gospodarczej w Niemczech okaże się znacznie prostsze, a przede wszystkim - bezpieczniejsze.
 • Rozliczanie Gewerba - Praca na własny rachunek w Niemczech to wbrew pozorom bardzo popularna forma zarabiania. Co roku Polacy skuszeni wysokimi dochodami, zakładają działalności gospodarcze w Niemczech. Rejestracja tzw. Gewerbe nie jest trudna.
 • Podwójne opodatkowanie Niemcy - . Z czym wiąże się likwidacja ulgi abolicyjnej i kogo i kiedy dotknie zmniejszenie kwoty abolicyjnej? Wszystko opisujemy w sposób lekki i łatwy, choć nie można powiedzieć, że temat jest przyjemny.

 


Świadczenia rodzinne w Niemczech 

 • Rodzinne niemieckie - Świadczenie rodzinne z Niemiec wypłacane jest regularnie i punktualnie raz w miesiącu. Terminy wypłat ustalone są z góry. Kluczowe znaczenie do ustalenia daty płatności Kindergeld jest tzw. Kindergeldnummer (numer sprawy). Decydujące znaczenie ma tu ostatnia cyfra wspomnianego numeru. Tu dowiecie się więcej na ten temat.
 • Zasiłek na dzieci w niemczech - Odpowiedzi na wszelkie pytania związane z zasiłkiem rodzinnym w Niemczech. Aby otrzymać zasiłek Kindergeld, należy spełnić kilka warunków, które opisaliśmy w dalszej części. 
 • Elterngeld dla matki w Polsce - Wniosek o Elterngeld przysługuje świeżo upieczonym rodzicom. Dzięki temu świadczeniu, mogą oni spędzić ze swoja pociechą więcej czasu, nie martwiąc się przy tym o aspekty finansowe. O świadczenie Elterngeld można wnioskować na pierwszy rok życia dziecka. 
 • Kindergeld wniosek - Kasa rodzinna odpowiadająca w szczególności za zasiłki rodzinne wypłacane do Polski (Familienkasse Sachsen) bardzo wnikliwe weryfikuje prawo wnioskodawcy do Kindergeld. W artykule dowiecie się więcej na temat wniosku Kindergeld.
 • Prawo rodzinne w Niemczech - Co dzieje się w momencie, kiedy rodzina ulega rozpadowi? Który z rodziców w takiej sytuacji będzie miał prawo do zasiłku rodzinnego? Co zrobić, gdy przyznany zasiłek nie trafia w swój cel, jakim jest poprawa egzystencji dzieci? Jak zabezpieczyć się, by nie zaszła konieczność zwrotu wypłaconego już świadczenia? O tym wszystkim napisaliśmy w artykule.
 • Rodzinne w Niemczech - By zweryfikować prawo do świadczenia rodzinnego na terenie Niemiec, kasa rodzinna będzie wymagała licznych zaświadczeń. Tu dowiecie się jakie dokumenty warto przygotować.
 • Landeserziehungsgeld - świadczenie dla dzieci w Saksonii - Rodzice, którzy pracują w Saksonii po zakończeniu pobierania świadczenia Elterngeld pragną nadal sprawować osobistą opiekę nad swoją pociechą mogą skorzystać ze świadczenia Landeserziehungsgeld ("landowe"- świadczenie wychowawcze).

 


Pozostale świadczenia w Niemczech

 • Elternzeit - Wniosek o Elternzeit należy złożyć formie pisemnej na 7 tygodni przez planowanym przejściem na urlop wychowawczy. Tu znajdziesz informacje na temat tego świadczenia.
 • SOKA-BAU - Pracownicy branży budowlanej w Niemczech mają prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 30 dni rocznie. Po każdych przepracowanych 12 dniach budowlaniec nabywa prawo do jednego dnia urlopu. Jeżeli z jakiegoś względu dni wolnych nie uda się uzyskać, można wnioskować o wypłatę. By otrzymać pieniądze, trzeba jednak spełnić pewne warunki. Jakie to warunki opisujemy nieco dalej.

Świadczenia rodzinne w Austrii 

 • Rodzinne w Austrii - Osoby pracujące w Austrii, chcąc zapewnić komfortowe warunki rozwoju i nauki swoim pociechom, muszą liczyć się z niemałymi kosztami. Austria wychodzi takim rodzicom naprzeciw oferując im możliwość pobierania zasiłku rodzinnego tzw. Familienbeihilfe. Zasiłki rodzinne Austria to świadczenie, które może uzyskać każdy pracujący na terenie całej Austrii.

Czytane na blogu:

Kindergeld

Kindergeld wypłaty 2021 / 2022. Kiedy spodziewać się rodzinnego z Niemiec?

Świadczenie rodzinne z Niemiec wypłacane jest regularnie i punktualnie raz w miesiącu. Terminy wypłat ustalone są z góry. Kluczowe znaczenie do ustalenia daty płatności Kindergeld jest tzw. Kindergeldnummer (numer sprawy). Decydujące znaczenie ma tu ostatnia cyfra wspomnianego numeru.
Czytaj dalej...
Podatki w Niemczech

Jak efektywnie ubiegać się o zwrot podatku z Niemiec?

Jak efektywnie rozliczyć podatek z Niemiec? Jak długo czeka się na decyzję podatkową i zwrot podatku z Niemiec? Jakie koszty mogę odliczyć w zeznaniu podatkowym? Czy mogę rozliczyć kilka lat wstecz? Na te i inne kluczowe dla rozliczenia pytania poruszamy w niniejszym tekście. Artykuł nie jest przeznaczony dla osób, które od lat rozliczają się z urzędem niemieckim. Prawdopodobnie te osoby nie znajdą tu żadnych nowości. Jednak osoby rozliczające swoje podatki…
Czytaj dalej...
Podatki w Niemczech

Steuerklasse. O pozytywach i wadach zmiany klasy podatkowej w Niemczech

Wysokość potrącanego podatku w Niemczech zależy nie tylko od osiągniętych dochodów, ale również innych czynników, w tym przede wszystkim klas podatkowych. Choć temat wydaje się być znany, wiele osób zastanawia się: "Dlaczego ja płacę więcej podatku niż inni. Co powinienem zrobić, by płacić mniej". Kawaler pracujący w Niemczech nierzadko z zazdrością patrzy, na stawki podatków odprowadzanych przez żonatych kolegów. Skąd taka różnica w odprowadzanych podatkach?
Czytaj dalej...
Kindergeld

O czym wiedzieć w przypadku pobierania Kindergeld na dzieci pełnoletnie?

W przeciwieństwie do dzieci niepełnoletnich, gdzie Kasa Rodzinna wypłaca Kindergeld bezwarunkowo do osiemnastego roku życia, u dzieci pełnoletnich należy spełnić kilka warunków, aby kontynuować pobieranie świadczenia. A jakie dokładnie, postaramy się nakreślić w poniższym tekście.
Czytaj dalej...
Kindergeld

Komu przysługuje Kindergeld po rozwodzie?

Zdarza się, że zatrudnienie w Niemczech niesie za sobą różne zagrożenia. Praca z dala od domu nie sprzyja życiu rodzinnemu. W niektórych, skrajnych wypadkach może prowadzić nawet do rozwodów. Rozpad małżeństwa istotnie wpływa na pogorszenie warunków ekonomicznych dzieci pozostających na wychowaniu jednego z rodziców. Obniża to szansę na właściwy start wychowanków. W tym wypadku więc kluczowe będzie, by dzieci pracującego w Niemczech rodzica nadal otrzymywały zasiłek Kindergeld. Co dzieje się…
Czytaj dalej...
Podatki w Niemczech

Dlaczego złożenie zeznania podatkowego w Niemczech nie zawsze oznacza zwrot podatku?

Z terminem zwrot podatku można natknąć się wszędzie analizując usługi firm zajmujących się pomocą w rozliczeniu podatku z zagranicy. Wyrażenie zwrot podatku tak głęboko zakorzeniło się w świadomości, że niektóre osoby uważają, że otrzymają cały zapłacony podatek tylko dlatego, że złożyli zeznanie podatkowe. Tym czasem zdarzają się sytuacje, że zwrócony podatek będzie niewielki a nawet, że zamiast zwrotu pojawi się dopłata... W związku z dużym zainteresowaniem tym tematem poniżej najczęstsze…
Czytaj dalej...
Kindergeld

Kinderbonus? Dlaczego ja jeszcze nie dostałem dodatkowych pieniędzy?

Jak już powszechnie wiadomo Kinderbonus zwany również przez niektóre media Corona-Familienbonus lub Kindergeld-Bonus przewiduje ratalną wypłatę jednorazowego dodatku do Kindergeld wysokości 300 euro. W związku licznymi zapytaniami w kwestii braku wypłaty dodatkowych pieniędzy oraz termin wypłaty drugiej raty poniżej przestawiamy odpowiedzi na najważniejsze pytania o wspomniany bonus (stan na 04.10.2020).
Czytaj dalej...
Kindergeld

Pobierających Kindergeld z Niemiec ostrzegamy przed koniecznością zwrotu

Bezproblemowa wypłata świadczenia Kindergeld z Niemiec niesie za sobą pewne obowiązki.  Jednym z nich jest wypełnianie i odsyłanie ankiet sprawdzających. Także ustalanie praw do świadczeń w Polsce (w sytuacji, gdy dzieci mieszkają w Polsce). Niezwykle ważne jest także informowanie o wszelkich zmianach. 
Czytaj dalej...
Podatki w Niemczech

Zaświadczenie UE/EOG? Czym jest i czy będzie mi potrzebne?

Gromadzenie dokumentów do dowolnego urzędu z reguły oznacza stres. Nieznajomość procedur i nazw poszczególnych druczków i formularzy niestety bywa wyzwaniem. Dotyczy to także osób ubiegających się o zwrot podatku z Niemiec. Te osoby w większości przypadków muszą zatroszczyć się o wspomniany w tytule dokument. Skoro tu trafiłeś, problem prawdopodobnie dotyczy również Ciebie. Spieszymy zatem uspokoić nerwy i rozwiać Twoje wątpliwości. W niniejszym wpisie chcemy udzielić odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania…
Czytaj dalej...

Podejmij kontakt:

 +48 77 54 32 303

 +48 737 186 660

info@intertax24.com

Nakło, ul. Tarnowska 27, 
     46-050 Tarnów Opolski

Pon. - pt.: 9:00- 16:00
    

Jesteśmy także na: